Responsive Web Design: Dlaczego powinieneś to rozważyć i jak może to zwiększyć ruch na Twojej stronie

Kacper

Kacper

responsive web design dlaczego powinienes to rozwazyc i jak moze to zwiekszyc ruch na twojej stronie
Responsive Web Design: Dlaczego powinieneś to rozważyć i jak może to zwiększyć ruch na Twojej stronie

Responsive Web Design to podejście do projektowania stron internetowych, które ma na celu wyeliminowanie fragmentacji doświadczeń użytkownika w zależności od urządzeń i typów mediów. Zamiast tworzyć wersje strony, strony lub aplikacje dla telefonów komórkowych, tabletów, komputerów stacjonarnych i innych urządzeń, jak to miało miejsce w przeszłości (i ma miejsce do dziś), strony są budowane w oparciu o jedną bazę kodu, która wykrywa urządzenie, z którego są oglądane i odpowiednio reaguje. Responsive Web Design to technika pozwalająca na tworzenie stron internetowych, które reagują na podstawie rozdzielczości ekranu. Dzięki temu Twoja strona będzie dobrze wyglądać na desktopie, tablecie i smartfonie – niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzysta użytkownik. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, dlaczego ta technika może być korzystna dla Twojego biznesu.

Co to jest Responsive Web Design?

Strona responsywna jest zaprojektowana tak, aby reagowała na urządzenie, na którym jest oglądana. Oznacza to, że strona automatycznie dostosuje swój układ, aby zmieścić się na każdym ekranie bez względu na urządzenie. Dotyczy to różnych typów urządzeń, w tym komputerów, laptopów, smartfonów i tabletów.

Istnieje wiele zalet posiadania strony responsywnej – oto kilka z nich:

  • Twoja strona będzie dostępna na każdym urządzeniu – Niezależnie od tego, czy ludzie przeglądają stronę na telefonie, tablecie, komputerze czy innym urządzeniu, Twoja strona będzie dla nich widoczna. Pomoże to zwiększyć ilość ruchu na Twojej stronie.
  • Zaoszczędzisz pieniądze – Tworzenie różnych wersji witryny w celu dostosowania do różnych urządzeń może być zarówno czasochłonne, jak i kosztowne. Responsywna strona może pomóc Ci uniknąć kłopotów i wydatków związanych z tym.
  • Łatwe zarządzanie – Zarządzanie witryną na jednej platformie jest łatwiejsze niż zarządzanie kilkoma różnymi jej wersjami. Dzięki responsywnej stronie, będziesz miał tylko jedną platformę do utrzymania.

Dlaczego Responsive Web Design jest ważny dla Twojego biznesu?

Jako właściciel firmy chcesz mieć pewność, że Twoja strona jest dostępna na wszystkich urządzeniach. Nie chcesz, aby Twoi klienci byli sfrustrowani stroną, która jest trudna w nawigacji, ponieważ nie jest responsywna. I najprawdopodobniej nie chcesz poświęcać czasu i pieniędzy na tworzenie różnych wersji swojej strony dla różnych urządzeń. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoi klienci mają wspaniałe doświadczenie na swojej stronie, to musisz upewnić się, że Twoja strona jest responsywna. Bez tego Twoja strona może być trudna w użyciu i możesz stracić potencjalnych klientów.

W jaki sposób Responsive Web Design przynosi korzyści Twojej firmie?

Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele korzyści z wdrożenia responsywnego projektu. Przyjrzyjmy się bliżej kilku z nich. – Zwiększony ruch – Jak wspomnieliśmy powyżej, responsywne strony internetowe są możliwe do obejrzenia na każdym urządzeniu, a to zwiększa ilość ruchu, jaki otrzyma Twoja strona. – Lepszy ranking w wynikach wyszukiwania – Google klasyfikuje responsywne strony internetowe wyżej niż nieresponsywne, co może pomóc Ci uzyskać więcej leadów. – Lepsze doświadczenie klienta – Jeśli Twoja strona jest trudna w nawigacji lub nie wygląda dobrze na wszystkich urządzeniach, Twoi klienci będą niezadowoleni. Dzięki responsywnemu projektowi, będziesz mógł upewnić się, że Twoi klienci będą mieli łatwy czas odwiedzając Twoją stronę. – Łatwość utrzymania – Zarządzanie wieloma wersjami witryny może być bardzo trudne. Responsywny projekt ułatwia zarządzanie witryną, ponieważ będziesz miał tylko jedną wersję, o którą musisz zadbać.

Jak można wdrożyć Responsive Web Design?

Najpierw będziesz chciał zdecydować, czy chcesz mieć responsywny czy adaptacyjny projekt. Choć oba reagują na różne urządzenia, mają pewne drobne różnice. Strony adaptacyjne są bardziej skoncentrowane na tym, aby Twoja treść była dostępna dla szerokiej gamy urządzeń, podczas gdy strony responsywne są bardziej skoncentrowane na projekcie. Po zdecydowaniu się na projekt, będziesz chciał zacząć myśleć o swojej treści. Musisz upewnić się, że Twoje treści są przyjazne dla urządzeń mobilnych, więc mogą być wyświetlane prawidłowo na mniejszych ekranach. Możesz również rozważyć wynajęcie profesjonalnego projektanta, który pomoże Ci stworzyć Twoją responsywną stronę internetową.

Ograniczenia Responsive Web Design

Jak każda forma projektowania, responsywny projekt ma swoje ograniczenia. Na przykład, jeśli chcesz śledzić lokalizację użytkownika, będziesz mógł to zrobić tylko wtedy, gdy używa on smartfona. Nie będziesz w stanie śledzić lokalizacji osoby korzystającej z tabletu. Innym potencjalnym problemem jest to, że responsywny projekt nie jest najlepszym wyborem dla stron ecommerce. Możesz rozważyć użycie innego typu projektu dla swojego sklepu internetowego. Istnieją pewne strony internetowe ecommerce, które są responsywne, ale nie są one tak powszechne jak nieresponsywne strony ecommerce.

Zakończenie

Wzrost liczby urządzeń mobilnych i korzystanie z tabletów doprowadziło do zwiększenia zapotrzebowania na strony internetowe, które są dostępne i funkcjonalne na różnych urządzeniach. Najlepszym sposobem na zaspokojenie tego zapotrzebowania jest responsywny web design, który wykorzystuje CSS media queries do zmiany układu i wyglądu strony w oparciu o używane urządzenie. Ważne jest, aby pamiętać, że responsywny projekt to nie to samo co mobile-first design. Wdrażając responsywny projekt, będziesz w stanie dotrzeć do większej grupy odbiorców i poprawić ogólne doświadczenie klienta.

Najnowsze

Pranie kanapy Warszawa

Cięcie laserem Warszawa

Pozycjonowanie stron Warszawa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore