Pielęgnacja długich włosów – podstawowe zasady

Kacper

Kacper

pielegnacja dlugich wlosow podstawowe zasady
Pielęgnacja długich włosów – podstawowe zasady

Zapuszczanie długich włosów często trwa latami. Gdy już osiągną odpowiednią długość, trzeba o nie stale dbać, aby były piękne i lśniące. Długie włosy wymagają nie tylko intensywnego rozczesywania, ale także stosowania dedykowanych kosmetyków. Jak pielęgnować długie pasma, by zawsze dobrze się prezentowały?

Dobierz odpowiedni szampon i odżywkę

Długie włosy są bardzo modne. Pięknie ułożone delikatnie falują na wietrze i doskonale podkreślają kobiece rysy twarzy. Codziennie mycie i rozczesywanie długich włosów jest dosyć pracochłonne. Do tego celu trzeba się zaopatrzyć w szczotkę z delikatnym włosiem, odpowiedni szampon i odżywkę do włosów. W dobrych drogeriach znajdziesz produkty stworzone specjalnie z myślą o osobach, które mają długie włosy. Są to szampony wzmacniające i odbudowujące strukturę włosa, które widocznie pogrubiają włosy, dają im połysk i poprawiają ich wygląd.

Kolejnym niezastąpionym produktem jest rozplątująca odżywka do włosów, która zapobiega powstawaniu kołtunów i ułatwia rozczesywanie. Jej stosowanie jest bardzo proste. Wystarczy rozprowadzić produkt na włosach i odczekać minutę. Po tym czasie dokładnie spłucz włosy i wysusz je ręcznikiem lub suszarką. Efekty zauważysz od razu. Włosy będą wygładzone i odżywione od nasady aż po same końce, dzięki czemu z łatwością je rozczeszesz i ułożysz zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Regularnie skracaj końcówki włosów

Osoby, które zapuszczają długie włosy, często nie chcą ich podcinać, ponieważ wtedy osiągnięcie optymalnej długości zajmuje im więcej czasu. Jednak warto pamiętać, że regularne skracanie końcówek jest bardzo ważne i znacząco wpływa na kondycję włosów. Długie pasma łatwiej ulegają uszkodzeniom. Szczególnie narażone na to są końcówki włosów, które szybciej tracą elastyczność i mogą się rozdwajać. W takim wypadku trudno Ci będzie ułożyć efektowną fryzurę, ponieważ końcówki włosów będą się puszyć i elektryzować. Regularne podcinanie włosów wzmacnia je i zapobiega uszkodzeniom. Taki zabieg warto wykonywać co 2-3 miesiące. Podcięte końcówki włosów będą się lepiej układały, co sprawi, że codzienna stylizacja włosów stanie się czystą przyjemnością.

Zapewnij włosom termoochronę

Układanie długich włosów zajmuje sporo czasu. W trakcie tego procesu pasma są poddawane działaniu bardzo wysokich temperatur, które mogą doprowadzić do uszkodzenia łodygi włosa. Jeśli chcesz, żeby włosy po stylizacji wyglądały pięknie i zdrowo, stosuj kosmetyki termoochronne. Należy je nakładać na włosy przed każdym użyciem prostownicy lub lokówki. W ten sposób ochronisz włosy przed działaniem wysokich temperatur i nadmierną utratą wody. Najlepsze kosmetyki termoochronne skutecznie zabezpieczają włosy poddane temperaturze sięgającej nawet do 230 stopni Celsjusza.

O długie włosy trzeba dbać także w nocy. Specjaliści odradzają spanie z rozpuszczonymi włosami. Zamiast tego zwiąż je w luźny kucyk lub warkocz. Wówczas włosy nie będą się plątały lub łamały podczas zmiany pozycji snu. Rano rozwiąż kucyk i delikatnie rozczesz włosy. Przed ułożeniem fryzury możesz też nałożyć na końcówki serum do włosów, aby były lepiej odżywione i wzmocnione.

Artykuł partnera

Najnowsze

Pranie kanapy Warszawa

Cięcie laserem Warszawa

Pozycjonowanie stron Warszawa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore